Komunikaty prasowe

Wraz ze wzrostem zainteresowania Polaków grą w golfa firma Volvo rozwija cykl turniejów Volvo Masters Amateur

8 czerwca rusza czwarta już edycja turnieju Volvo Masters Amateur, jednej z największych amatorskich rozgrywek golfowych na świecie. W tym roku, z uwagi na zdecydowany wzrost zainteresowania grą w golfa, Volvo Auto Polska zdecydowało się na ponad trzykrotne zwiększenie organizowanych w ramach rozgrywek turniejów eliminacyjnych. Zwycięzca weŸmie udział w światowym finale Volvo Masters Amateur organizowanym w paŸdzierniku w Andaluzji.

W przeciwieństwie do innych firm wspierających grę w golfa w Polsce, Volvo Auto Polska nie promuje gry jako wyłącznie prestiżowej rozrywki dla Celebrities, lecz wskazuje na jej rodzinny charakter. Projektowi przyporządkowana została idea strategiczna wskazująca, iż jest to dyscyplina sportowa dla całej rodziny.

Polacy coraz chętniej grają w golfa

Szacuje się, że w golfa gra w Polsce około 10 tysięcy osób, z roku na rok rośnie zainteresowanie tą dyscypliną sportową. I tak jeszcze 2 lata temu aktywnych graczy było o połowę mniej. Według badań przeprowadzonych przez Jacka Wojdyra na zlecenie PZG w Polsce w 2005 roku w naszym kraju było wtedy około 5 000 aktywnych golfistów, z czego 1050 zrzeszonych było w Polskim Związku Golfa (w 2002 roku zaledwie 790).

Golf tym samym przestaje być sportem dla wybranych. Jednocześnie za rosnącą liczbą graczy następuje szybka rozbudowa infrastruktury golfowej. Niemal w każdej większej aglomeracji znajduje się obecnie co najmniej jedno pole golfowe i stale powstają nowe. Wraz z rosnącym zainteresowaniem grą w golfa oraz rozwojem infrastruktury, obserwuje się także coraz większą liczbę turniejów i imprez temu sportowi poświęconych. Coraz częściej są to już nie tylko zawody amatorskie, ale i profesjonalne turnieje, na których obserwować można grę na wysokim poziomie.

W ostatnim czasie obserwuje się rosnące zainteresowanie grą w golfa. Dyscyplina ta jest jednak nie tylko formą aktywności fizycznej, ale także stylem życia, sposobem na spędzanie czasu wolnego. Z uwagi na wzrost popularności, wpisujemy się w aktualny trend, odpowiadając na zapotrzebowanie coraz bardziej aktywnego i świadomego swych potrzeb społeczeństwa”, dodaje Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska.

Zabawa dla całej rodziny

Golf to nie tylko zabawa dla mężczyzn, lecz dyscyplina sportowa dla całej rodziny.  Walcząc z funkcjonującym stereotypem firma Volvo promuje szwedzkie podejście do gry w golfa, podkreślając jej rodzinny charakter.

Jednocześnie celem komunikacyjnym przedsięwzięcia jest także zmiana krzywdzącego wizerunku golfa, uznawanego w powszechnym mniemaniu za sport szalenie elitarny, dostępny dla ograniczonego grona odbiorców.

W ramach projektu organizowany jest szereg pikników golfowych, na które graczy zapraszani są razem z rodzinami. Na wszystkich czekają trenerzy Akademii Golfa Volvo Masters Amateur.

Dodatkowo w  ramach promocji gry Volvo zaprasza wszystkich chętnych na darmowe lekcje gry w golfa w profesjonalnej szkole golfowej Volvo Masters Amateur Polish Edition. Osoby zainteresowane próbą swoich sił zapraszane są do wzięcia w niej udziału. Szczegóły dostępne są na stronie projektu  – www.volvomasters.pl. Dodatkowo każdy gracz otrzymuje od firmy zestaw do nauki – film szkoleniowy dla początkujących i średniozaawansowanych graczy.

Na świecie turniej ten organizowany jest w ponad 20 krajach na dwóch kontynentach (Europa i Azja). Co roku, ponad 70 000 uczestników rywalizuje ze sobą w rozgrywkach krajowych, aby następnie stanąć do rywalizacji o tytuł najlepszego golfisty amatora w światowym finale w Andaluzji. W polskiej edycji turnieju zorganizowanych zostanie w tym roku 7 turniejów eliminacyjnych.

  • 8 czerwca – Sierra Golf Club
  • 15 czerwca – Mazury Golf & Country Club
  • 22 czerwca – Krakow Valley & Country Club
  • 10 sierpnia – Rosa Private Golf Club
  • 17 sierpnia – Binowo Park
  • 24 sierpnia – Toya Golf Club
  • 27 września – First Warsaw Golf & Country Club
  • 28 września  – Finał  – First Warsaw Golf & Country Club

W tym roku partnerem cyklu jest firma SEB, jedna z największych grup finansowych na świecie, obecna na globalnych rynkach już od 150 lat. Obecnie SEB jest wiodącym bankiem na rynku skandynawskim, jak również posiada znaczącą pozycję w rejonie krajów nadbałtyckich. Grupę SEB w Polsce tworzą trzy spółki Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A. – Oddział w Polsce, SEB Leasing Polska Sp. z o.o. i SEB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (od 10 lat w Polsce), które wspólnie oferują klientom: rozwiązania finansowe, zarządzanie płynnością, finansowanie handlu, transakcje międzynarodowe, leasing, asset management i private banking. Więcej informacji o SEB znajduje się na stronie internetowej www.seb.pl

Materiały powiązane