Komunikaty prasowe

YouTube na pokładzie Twojego Volvo

Volvo Cars już od dłuższego czasu współpracuje z Google. Stąd już niedługo wszystkie modele Volvo z wbudowanymi usługami Google zyskają dostęp do serwisu YouTube. Będzie to pierwsza platforma wideo do pobrania w Google Play dla samochodów Volvo. Tym samym możliwy będzie streaming filmów na pokładzie naszych aut.

Dalsza podróż samochodem elektrycznym z reguły wiąże się z postojem niezbędnym do naładowania akumulatora. Trwa on dłuższą chwilę, a możliwość swobodnego oglądania filmów – bezpośrednio w samochodzie – może ten przystanek zdecydowanie uprzyjemnić – wszak przy dobrej rozrywce czas płynie zdecydowanie szybciej. Dotyczy to zresztą każdego koniecznego postoju, nie tylko podczas ładowania.

Ważna uwaga: ani na chwilę nie zapominajmy o bezpieczeństwie – filmy można będzie oglądać tylko w stojącym samochodzie.

Kiedy nasi klienci czekają przed szkołą na dzieci czy korzystają ze stacji ładowania, mogą w tym czasie oglądać filmy – mówi Henrik Green, chief product officer w Volvo. – Dzięki dostępowi do serwisu YouTube, a niedługo także innych platform streamingowych, niezbędny postój nie będzie się dłużył – a tym samym korzystanie z auta elektrycznego będzie przyjemniejsze.

Współpraca między Volvo i Google zaczęła się od zapowiedzi, że systemy infotainment oparte o oprogramowanie Android zostaną w autach Volvo zintegrowane z aplikacjami i usługami Google. Tymczasem odtwarzanie wideo to nie wszystko – nasi klienci będą wkrótce mogli korzystać z aplikacji nawigacyjnych typu Sygic i Flitsmeister, aplikacji służących do ładowania (Chargepoint i Plugshare) oraz aplikacji parkingowych w rodzaju SpotHero i ParkWhiz.

W konsekwencji auta Volvo będą bezproblemowo integrować się z urządzeniami sterowanymi za pomocą Asystenta Google, stając się tym samym – wzorem inteligentnych domów – inteligentnymi samochodami. Volvo zostanie kolejnym elementem naturalnego środowiska, w którym funkcjonuje jego kierowca.

Volvo słynie z komfortu kabin swoich samochodów. Jeśli do wygodnych foteli dodać znakomite wygłuszenie oraz doskonały sprzęt audio, samochód w istocie jest dodatkowym miejscem relaksu i wytchnienia. Przesył danych nie jest ograniczony, dlatego z serwisu YouTube można korzystać w aucie tak długo, jak się chce*.

Samochód znakomicie nadaje się do słuchania muzyki i oglądania filmów, dlatego wcale bym się nie zdziwił, gdyby ludzie zaczęli spędzać w swoich Volvo więcej czasu, nawet donikąd się nie wybierając – dodał Henrik Green.

Uwaga:

*Oferta może być różna na poszczególnych rynkach lub nie być jeszcze dostępna. Bliższych szczegółów udzieli lokalne przedstawicielstwo.

——————————-

Volvo Cars w latach 2020-2021

W ciągu dwunastu miesięcy – od lipca 2020 do lipca 2021 – Volvo Car Group zanotowała zysk operacyjny w wysokości 22,5 mld SEK (14,3 mld SEK w 2019 r.). Przychody w tym okresie wyniosły 292,1 mld SEK (274,1 mld SEK), zaś światowa sprzedaż osiągnęła poziom 773 000 samochodów.

O Volvo Car Group

Firma Volvo Cars została założona w 1927 r. Obecnie Volvo to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek samochodów na świecie, obecna w ponad 100 krajach. Spółka Volvo Cars notowana jest na giełdzie Nasdaq Stockholm, akcje oznaczone są symbolem VOLCAR-B.

Volvo Cars dąży do zapewnienia klientom swobody poruszania się w sposób spersonalizowany, zrównoważony i bezpieczny. Znajduje to odbicie w planach sprzedaży w 2030 roku już wyłącznie samochodów elektrycznych. Volvo Cars zobowiązuje się również do ciągłego zmniejszania śladu węglowego, a celem firmy jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r.

W grudniu 2020 r. firma Volvo Cars zatrudniała ok. 40 000 pracowników w pełnym wymiarze czasu pracy. Siedziba główna Volvo Cars, dział rozwoju produktu, marketingu i administracji znajdują się w Göteborgu w Szwecji. Główne zakłady produkcyjne spółki znajdują się w Göteborgu (Szwecja), Gandawie (Belgia), Karolinie Południowej (USA), Chengdu, Daqing i Taizhou (Chiny). Firma ma również centra rozwojowe i projektowe w Göteborgu, Camarillo (USA) i Szanghaju (Chiny).

Google, Android, Google Play, YouTube i inne są zastrzeżonymi znakami towarowymi Google LLC.

Materiały powiązane