Komunikaty prasowe

Z 36. PZU Maratonu Warszawskiego do Volvo P1800 S

36. PZU Maraton Warszawski przyniósł nam wiele emocji, które będziemy wspominać przynajmniej do kolejnej edycji. Dla pana Tomasza z Nowego Dworu Gdańskiego wrześniowy bieg okazał się wyjątkowy. Dzięki bardzo dobremu wynikowi oraz odrobinie szczęścia wygrał on nagrodę specjalną, którą była przejażdżka zabytkowym samochodem Volvo P1800 S.

Volvo Auto Polska od wielu lat wspiera imprezy biegowe i promuje sport. W tegorocznym 36. PZU Maratonie Warszawskim główną nagrodą było Volvo V60, które wygrał kenijski biegacz Victor Kipchirchir. Szwedzka marka przygotowała również nagrodę specjalną – przejażdżkę legendarnym modelem P1800 S. Ta niecodzienna przygoda przypadła w udziale panu Tomaszowi Schoenrockowi z Nowego Dworu Gdańskiego. Dzięki uzyskaniu bardzo dobrego wyniku w maratonie (03:47:41) oraz odrobinie szczęścia, udało mu się zająć premiowane nagrodą specjalną 1800. miejsce.

W środę 29 października szczęśliwy zwycięzca miał okazję przetestować kultowy model Volvo, podobny do tego którym jeździł główny bohater słynnego serialu „Święty”, grany przez Rogera Moore’a. Co ciekawe, brytyjskiemu aktorowi samochód tak bardzo przypadł do gustu, że przez dłuższy czas poruszał się nim również prywatnie. Egzemplarz udostępniony przez Volvo do jazdy testowej to rocznik 1966 z silnikiem 1.8 l, który po drobiazgowej renowacji jest w stanie idealnym. W trakcie przejażdżki pan Tomasz nie ukrywał, że jazda P1800 S to ogromna przyjemność i niezapomniane przeżycie.

Za pomoc w realizacji przejażdżki bardzo dziękujemy gdyńskiemu dealerowi Volvo Drywa.

Materiały powiązane