Komunikaty prasowe

Załoga łódki Volvo Ocean Race zwycięzcą pierwszych Regat Żeglarskiego Pucharu Polski PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 CUP

Załoga łódki Volvo Ocean Race zwyciężyła w pierwszych Regatach Żeglarskiego Pucharu Polski PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 CUP, które odbyły się w dniach 5-6 lipca w Olecku. Zwycięskiemu teamowi, który okazał się najlepszy spośród 7 jachtów Delphia 24,  przewodził olimpijczyk i Mistrz Œwiata w klasie Cadet – Zbigniew Kania.

Łódka Volvo Ocean Race to gość specjalny tegorocznej edycji regat Delphia 24 CUP, odbywających się w ramach ogólnopolskiej Kampanii PGNiG Bezpieczne Mazury. Celem projektu jest popularyzacja postaw proekologicznych, edukacja w zakresie bezpieczeństwa na wodzie oraz promocja regionu Warmii i Mazur.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz marszałek sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski i burmistrz miasta Olecka – Wacław Olszewski. PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 CUP wsparł także marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego: Jacek Protas. Jednym z partnerów projektu jest także marka Volvo.

Wyniki pierwszych z cyklu zawodów PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 Cup, Olecko 5-6.07.2008 przedstawiają się następująco:

  1. VOLVO OCEAN RACE – Zbigniew Kania
  2. HENRI LLOYD – Paweł Oskroba
  3. FORD KUGA – Andrzej Czapski
  4. AUTO PODLASIE – Marcin Pietrzak
  5. ATTIS – Tomasz Stańczyk
  6. KRYSTYNA – Andrzej Rybacki
  7. DELPHIA YACHTS – Krzysztof Kowalski

Weekendowym regatom w Olecku towarzyszyło wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się pokazy ratownictwa, konkursy ekologiczne, turnieje piłkarskie oraz koncerty. Uczestnicy mieli także możliwość skorzystania z  jazd testowych samochodami marki Volvo. Atrakcją wieczoru był występ zespołu Czerwone Gitary. W ramach Żeglarskiego Pucharu Polski PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 CUP, odbędzie się jeszcze pięć spotkań na wodach jezior Warmii i Mazur. Regaty zakończą się 30 sierpnia uroczystym finałem w Mrągowie.

Volvo zdecydowało się patronować Kampanii PGNiG Bezpieczne Mazury dostrzegając w projekcie te same wartości, które są ważne także i dla nas. Bezpieczeństwo i troska o środowisko to priorytety, o które nieustannie dbamy. Cieszymy się z wygranej, którą w zawodach odniosła łódka Volvo Ocean Race. Mimo zaciętej rywalizacji i trudnych warunków, ekipa pod wodzą Zbigniewa Kani pokazała prawdziwą klasę mistrzowską. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy.”, powiedział Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Volvo od wielu już lat jest patronem światowego żeglarstwa. Firma jest tytularnym sponsorem Volvo Ocean Race – największego, okołoziemskiego wyścigu żeglarskiego, który jest organizowany już od ponad 30 lat. W paŸdzierniku w hiszpańskim Alicante rusza tegoroczna edycja Volvo Ocean Race, w trakcie której uczestnicy pokonają 37 000 mil morskich. Zawody zakończą się w czerwcu w Sankt Petersburgu. Po raz pierwszy w historii załogi zawitają do krajów takich jak: Indie, Singapur, Chiny i Rosja.

Materiały powiązane