Komunikaty prasowe

Załoga Volvo Ocean Race mistrzem Polski w klasie Delphia 24.

Załoga łódki Volvo Ocean Race po raz kolejny zwyciężyła w Regatach Żeglarskiego Pucharu Polski PGNiG Bezpieczne Mazury Delphia 24 CUP. Sternikiem zwycięskiego teamu jest olimpijczyk i Mistrz Œwiata w klasie Cadet – Zbigniew Kania. Zawody odbywały się w dniach 25-27 lipca w gminie Wilkasy koło Giżycka.

Łódka Volvo Ocean Race jest gościem specjalnym tegorocznej edycji Regat Delphia 24 CUP, odbywających się w ramach ogólnopolskiej Kampanii PGNiG Bezpieczne Mazury. Jej załoga zapewniła sobie zwycięstwo po trzydniowych zmaganiach w Wilkasach. Było to trzecie już zwycięstwo łódki, która w klasyfikacji generalnej Regat zajmuje pierwsze miejsce.

PGNiG Bezpieczne Mazury to ogólnopolska kampania informacyjna, realizowana w ramach Żeglarskiego Pucharu Polski Delphia 24 CUP. Uzyskała ona patronat honorowy Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacka Protasa oraz miast: Olecka, Węgorzewa, Wilkas, Rynu, Ostródy i Mrągowa. Regaty odbywać się będą w lipcu i sierpniu na wodach Warmii i Mazur. Tym razem żeglarze stanęli do rywalizacji na wodach jeziora Niegocin w Wilkasach. Ich uroczyste otwarcie nastąpiło w piątek, 25 lipca na plaży gminnej, a zakończenie, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród miało miejsce w niedzielę, 27 lipca.

Regatom Delphia 24 CUP towarzyszyły pokazy ratownictwa, konkursy ekologiczne, turnieje piłkarskie oraz koncerty. Na scenie pojawiły się zespoły Holland oraz Vincent Fun Frog. Atrakcją weekendowych wieczorów był także udział Roberta Janowskiego i artystów z programu „Jaka to melodia” oraz kabaretu Elita. Całe wydarzenie miało formę rodzinnego pikniku, z wieloma atrakcjami także dla dzieci. Dorośli uczestnicy mogli skorzystać z jazd testowych samochodami Volvo. Wybór miejscowości, w których odbywają się Regaty DELPHIA 24 CUP, wynika z ich zalet. Region obfitujący w liczne jeziora i lasy to doskonałe miejsce na promocję postaw proekologicznych, zachęcających do troski o otaczającą przyrodę. To także idealna lokalizacja na zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa w sportach wodnych.

Jednym z partnerów projektu jest Volvo. W ramach patronatu gościem specjalnym regat jest załoga Volvo Ocean Race, na czele z olimpijczykiem – Zbigniewem Kanią. Volvo zdecydowało się patronować przedsięwzięciu ze względu na  przyświecające mu wartości, które doskonale wpisują się w wizerunek marki. To, co podkreślane zarówno przez organizatorów kampanii, jak i szwedzkiego producenta to kwestie ochrony środowiska oraz najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Volvo zdecydowało się współuczestniczyć w Kampanii PGNiG Bezpieczne Mazury, mając na uwadze podkreślane przez nią wartości. Główną ideą projektu jest bezpieczeństwo i ochrona środowiska. Doskonale odzwierciedlają one to, co istotne dla naszej marki. Dlatego decyzja o partnerstwie w projekcie była dla nas oczywista. Pragniemy wspierać wszelkie działania, mające na celu informowanie, edukowanie oraz propagowanie postaw proekologicznych i z zakresu bezpieczeństwa”, mówi Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.

Inauguracja projektu PGNiG Bezpieczne Mazury miała miejsce 24 czerwca w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uroczystości towarzyszył dokonany przez Małgorzatę Kożuchowską, chrzest łódki Volvo Ocean Race, która uczestniczy w Żeglarskim Pucharze Polski Delphia 24 CUP. Regaty o Puchar PGNiG Bezpieczne Mazury zakończą się 30 sierpnia br. uroczystym finałem w Mrągowie. Do tej pory, zawody odbyły się już w Olecku, Węgorzewie i Wilkasach. Na uczestników czekają jeszcze zmagania w następujących miejscowościach:
• Ryn: 2-3 sierpnia
• Ostróda: 9-10 sierpnia
• Mrągowo: 29-30 sierpnia.

Materiały powiązane