Komunikaty prasowe

Zawodniczki Volvo Youth Sailing Team Mistrzyniami Świata Juniorek w klasie 420

Julia Szmit i Hanna Dzik zdobyły we włoskim San Remo tytuł Mistrzyń Świata Juniorek w klasie 420. W regatach brały udział 84 załogi. To kolejny sukces młodych sportowców w teamie prowadzonym przez PZŻ sponsorowanym   przez Volvo Car Poland.

Zawodniczki Volvo Youth Sailing Team Poland kapitalnie rozpoczęły włoskie regaty. Po pierwszym dniu były na pierwszym miejscu spośród wszystkich załóg, wliczając w to również seniorki. Konsekwentne, dobre żeglowanie przełożyło się na sukces w kolejnym dniu, w którym nasze dziewczyny zyskiwały nad swoimi konkurentkami. Pod koniec regat dziewczyny musiały bronić pierwszego miejsca, mocno naciskane przez rywalki.

Zdobywamy kolejny tytuł Mistrzyń Świata Juniorów w klasie 420. Obecnie zajmujemy 5. pozycję wśród wszystkich ścigających się kobiet, łącznie z seniorkami. Ponadto zgarnęłyśmy trofeum dla pierwszej załogi poniżej 17 roku życia. Regaty odbyły się w Aregai, na akwenie, który poznałyśmy podczas zimowych treningów w San Remo i Imperii. Ścigałyśmy się w różnych warunkach wietrznych – 4 dni słabego wiatru i 2 dni silnego – podsumowała te regaty nasza załoga. Warto wspomnieć, że Julia i Hania maja na swoim koncie już jeden mistrzowski tytuł, wywalczony na początku roku podczas Mistrzostw Świata Isaf w Malezji. Przed nimi kolejna ważna impreza, bo już dzisiaj dziewczyny wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy Juniorek nad Balaton.

To kolejny sukces młodych sportowców Volvo Youth Sailing Team. Radosław Furmański z tego teamu, startujący w klasie RS:X, wywalczył w tym roku trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata w Izraelu oraz pierwsze miejsce podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Helsinkach. W każdej z imprez walczył w kategorii U21.

 

Materiały powiązane