Komunikaty prasowe

ZAWODY VOLVO GOLF CHAMPIONS POWRACAJĄ DO DURBAN COUNTRY CLUB W RPA

Nareszcie wiemy, gdzie odbędą się zawody Volvo Golf Champions 2014. Już po raz miejscem tych rozgrywek będą malownicze pola Durban Country Club, w prowincji KwaZulu-Natal w Republice Południowej Afryki. Turniej odbędzie się między 9 a 12 stycznia 2014 roku.

Prestiżowy turniej Volvo Golf Champions jest przeznaczony wyłącznie dla zawodników turnieju europejskiego, mających na koncie zwycięstwo w edycji zeszłorocznej. Wyjątkiem są tegoroczni uczestnicy, którzy odnieśli przynajmniej dziesięć zwycięstw w turnieju europejskim.

Per Ericsson, przewodniczący Volvo Event Management powiedział: Podobnie jak w zeszłym roku, będziemy gościć turniej finałowy Volvo World Golf Challenge w tym samym tygodniu co Volvo Golf Champions, gdzie nasi klienci mogą zakwalifikować się do gier wraz z profesjonalistami. Zapowiedział też istotne zwiększenie wartości puli nagród w tej imprezie.

Położony niemal nad samym brzegiem Oceanu Indyjskiego Durban Country Club jest idealnym miejscem do rozgrywanego w styczniu turnieju. O tej porze roku średnia dobowa temperatura wynosi około 25-28 stopni Celsujsza. Z łagodnych wzgórz roztacza się wspaniały widok. W tę sportową inicjatywę włączają się także lokalne władze, które upatrują w niej możliwość promocji regionu.

Zastępca ministra turystyki, Tokozile Xasa powiedział: Dzięki turniejowi Volvo Golf Champions możemy pokazać światu, jakie wspaniałe warunki do gry oferuje nasz kraj. Turniej obejrzą miliony widzów na całym świecie. W styczniu oczekujemy zarówno graczy południowoafrykańskich jak i mistrzów rozgrywek europejskich.

Najlepsi zawodnicy będą mieli okazję zagrać z gwiazdami turnieju europejskiego, co obejrzą na żywo miliony widzów przed telewizorami. To jedyna okazja dla amatorów golfa, by zmierzyć się z profesjonalistami.

W światowym finale nasz kraj będą reprezentować Beata Szmidt  i Mariusz Krużyński. To oni okazali się najlepsi w klasyfikacji Stableford netto ¾ hcp podczas drugiego dnia rywalizacji we Wrocławiu zdobywając odpowiednio 34 i 38 punktów.

 

 

Materiały powiązane