Komunikaty prasowe

Zdobywca tytułu Car of the Year, Volvo XC40 otrzymał pięć giwazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP

Najmniejszy SUV szwedzkiego producenta otrzymał pięć gwiazdek w teście EURO NCAP. Oznacza to, że XC40 dołączyło do swoich większych braci serii 60 i 90 jako jeden z najbezpieczniejszych samochodów na drogach. Tegoroczne testy były najtrudniejsze i najbardziej wymagające w historii. Nowy rodzaj oceny zawiera testy systemów bezpieczeństwa, takie jak wykrywanie pieszych i rowerzystów, automatyczne hamowane czy utrzymywanie pasa ruchu. Nowe XC40 otrzymało najwyższą ocenę spośród samochodów ocenianych wg nowych norm.

Nowe XC40 jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów na Świecie – powiedział Malin Ekholm, head of Volvo Cars Safety Centre. W wyposażeniu standardowym oferuje najwięcej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa z pośród wszystkich produkowanych na Świecie małych SUV’ów. Systemy nowego XC40 pomagają kierowcy uniknąć kolizji, a jeśli okaże się ona nieunikniona minimalizują jej skutki.

Wszystkie samochody Volvo jakie są dziś dostępne w salonach otrzymały pięć gwiazdek w testach Euro NCAP. W ubiegłym roku XC60 otrzymał najwyższą możliwą ocenę i najwyższy punktowy wynik. XC90 zdobyło dokładnie tą samą nagrodę rok wcześniej.

W marcu, Volvo XC40 otrzymało tytuł Car of the Year – było to pierwsze Volvo w historii, które zdobyło ten tytuł. W maju Volvo Cars ogłosiło, że zwiększy moce produkcyjne w fabrykach Europie i Chinach aby sprostać zamówieniom na ten model.

 

Materiały powiązane