Komunikaty prasowe

Zespół Polestar Cyan Racing gotowy do finałowej rundy w Katarze

Zespół Polestar Cyan Racing jest gotowy do kolejnej finałowej już rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) na torze Losail International Circuit w Katarze.

Przed finałową rundą w Katarze zespół ma wysoko zawieszoną poprzeczkę przez wygraną w najciekawszym wyścigu sezonu w Chinach.

Czuję się naprawdę mocny po wyścigu w Chinach, walka o zwycięstwo i prowadzenie na ostatnim okrążeniu było czymś wspaniałym. Nasz pierwszy sezon zwiększył nasze oczekiwania. Nie mogę się doczekać rywalizacji w ostatniej rundzie sezonu w Katarze – powiedział Thed Björk

Do Theda Björka w ostatniej eliminacji dołączy Robert Dahlgren, który skupiał się na programie rozwoju i testów pomiędzy wyścigami.

Możliwość wypróbowania w walce, tego, nad czym pracowałem podczas testów jest dla mnie dużą nagrodą i już nie mogę się doczekać kiedy zasiądę w samochodzie podczas wyścigu! – powiedział Robert Dahlgren

Wyścigowy sezon 2016 dobiega końca, jest to pierwszy sezon dla zespołu Polestar Cyan Racing. Kierowcy niebieskich Volvo 22 razy kończyli wyścig w pierwszej dziesiątce, czterokrotnie znajdowali się w czołowej piątce, tyle samo na swoim koncie mają najszybszych okrążeń. Raz w tym sezonie kierowca Polestara finiszował jako pierwszy.

”The break from the last race has given us vital time to proceed with our development. We hope to pick up on the form from the previous race in China and end the season on a high,” said Alexander Murdzevski Schedvin, Head of Motorsport at Polestar.

Przerwa pomiędzy dwoma ostatnimy wyścigami, pozwoliła nam nabrać sił i wdrożyć do samochodu kilka nowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że w najbliższym wyścigu osiągniemy rezultat zbliżony do poprzedniego – powiedział Alexander Murdzevski Schedvin, Szef Motorsportu Polestar.

 

Materiały powiązane