Komunikaty prasowe

„Złota kierownica” dla Volvo C30

Volvo C30 otrzymało jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnego świata – niemiecką Das Goldene Lenkrad. Volvo Car Corporation zdobywa ją już po raz trzeci.

“Złota kierownica” została przekazana Fredrikowi Arpowi, CEO i prezesowi Volvo Car Corporation, podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się 8 listopada w Berlinie.”Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Jest ono dowodem na to, że nasze samochody zajmują bardzo wysoką pozycję pomimo ostrej konkurencji”– powiedział Fredrik Arp.

C30 zdobyło nagrodę w klasie aut “kompaktowych”. Decyzją jury, w którego skład weszło 25 motoryzacyjnych ekspertów z różnych krajów, najmniejszy model Volvo znalazł się na pierwszym miejscu w sześciu z piętnastu kategorii. Natomiast w pięciu kategoriach C30 zajęło drugie miejsce.
Konkurs Das Goldene Lenkrad jest organizowany przez gazetę  “Bild am Sonntag”, mającą nakład wynoszący 2,3 miliona. Volvo Cars było już wcześniej laureatem nagrody – w 2004 roku za V50 i w roku 2000 za S60.

C30 zdobyło też ważną nagrodę przyznawaną w Niemczech za design – Auto Bild Design Award. Magazyn motoryzacyjny “Auto Bild” poprosił swych czytelników, by wskazali najpiękniejszy samochód świata. C30 zwyciężyło w klasie aut “małych i kompaktowych” i uplasowało się przed Oplem Corsą oraz Hondą Civic. Natomiast w generalnej klasyfikacji zwycięstwo przypadło Audi Q7, drugie zaś miejsce zajął Aston Martin V8 Vantage.

Ponadto Volvo C30 osiągnęło sukces we Włoszech. We tamtejszym sondażu najpiękniejszych samochodów świata  – L’Automobile piů Bella del Mondo – w klasie “średniej wielkości dwubryłowych hatchbacków” wybór padł na C30, które wyprzedziło Nissana Note. W tym samym sondażu w kategorii “średniej wielkości trzybryłowych sedanów” zwyciężyło S80. Nagroda zostanie wręczona w marcu przyszłego roku w Mediolanie.

Materiały powiązane