Komunikaty prasowe

Zmień się. Volvo wprowadza nowe standardy zakupu samochodu, które komunikuje w kampanii reklamowej

Volvo Auto Polska rozpoczęło nową kampanię reklamową pod hasłem „Zmień się”, której celem jest zakomunikowanie konsumentom atrakcyjnej oferty zamiany starego samochodu na nowy model Volvo. Kampania zaplanowana jest w dwóch etapach. Jej zadaniem podczas weekendu majowego było zaintrygowanie potencjalnych klientów, którzy wyjeżdżali nad morze i w góry oraz wylatywali na wypoczynek zagranicę. W drugim etapie kampania ma przypomnieć o ofercie i poinformować o jej szczegółach. Pierwsze działania rozpoczęły się 28 kwietnia, cała akcja potrwa do 11 czerwca.

Kampania komunikuje ofertę zakupu samochodu Volvo przy możliwości zostawienia w rozliczeniu swojego starego auta. Unikalne na polskim rynku jest to, że Volvo Auto Polska przedstawiło atrakcyjną ofertę odkupu obecnego samochodu każdej marki bez względu na rocznik, którego wartość rynkowa jest wyższa niż 15 000. Tym samym firma wprowadza nowe na polskim rynku standardy sprzedaży samochodów, które w Zachodniej Europie funkcjonują od lat.

„Sprzedaż starego, nawet dwu-trzyletniego auta na polskim rynku to w dzisiejszych warunkach dość trudne zadanie. Dlatego naszym Klientom chcemy zaoferować komfortowy sposób wymiany samochodu używanego na nowy model na bardzo atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu zaoszczędzą swój czas i pieniądze. Tym samym poza luksusowym samochodem możemy zagwarantować również bezstresowe pozbycie się obecnego auta”- mówi Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska.

Działania zaplanowano w okresie długiego weekendu, podczas którego wykorzystywany został mobilny outdoor na drogach wyjazdowych największych miast i lotniskach oraz spoty radiowe w stacjach ogólnopolskich, których kierowcy słuchają podczas podróży. Drugą cześć kampanii stanowi reklama informująca o ofercie, o charakterze racjonalnym. Kampania obejmuje bezpośredni e-mailing do klientów oraz działania call center, jak również widoczna jest na stronach motoryzacyjnych w Internecie.

„Naszą grupę docelową stanowią ludzie zamożni, którzy na co dzień pracują w dużych korporacjach lub prowadzą własne firmy. Długi weekend majowy to dla nich czas, który wykorzystują na wspólny odpoczynek z rodziną. Naszym zamiarem było dotarcie do nich z naszą ofertą podczas podróżowania po Polsce oraz na wybranych lotniskach, skąd wylatywali na wakacje zagranicą i wtedy właśnie  sprowokować do zastanowienia się nad zmianą samochodu..” – mówi Mariusz Nycz, Communication Manager Volvo Auto Polska.

Kreacja przedstawia wizerunki samochodów znanych marek motoryzacyjnych, które można zedrzeć jak naklejkę. Wtedy odbiorcy ukazuje się nowy model Volvo S60 lub S40, który może mieć w zamian za swój poprzedni samochód. Dzięki tej operacji zmieni się on w posiadacza Volvo.

Layouty reklamowe kampanii pojawią się w najważniejszych dziennikach i tygodnikach opinii, takich jak Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Puls Biznesu, Polityka, Forum i Wprost. Kierowcom w drodze do pracy towarzyszą również spoty radiowe „Zmień się” emitowane w Radiu Zet, RMF FM i PR3.

Kampania w Internecie obecna jest na stronach motoryzacyjnych, na których znaleŸć można oferty kupna-sprzedaży samochodów różnych marek. Strony, na których pojawia się kampania Volvo to MojeAuto.pl, Autocentrum.pl, Money.pl/Moto, Onet.pl/Moto, a także Trader.pl, Gratka.pl i Indor On Line. W kampanii wykorzystywane są również kanały RSS  Bankier.pl, Indor On Line, Wirtualne media.pl oraz Palmtop.pl

Kreację przygotowała agencją Brainshop U-Boot,  kreacją internetową zajęła się agencja K2 Internet. Za zakup i planowanie mediów odpowiedzialny był dom mediowy MindShare. Działaniami direct marketing zajęła się agencja Customer Relationship Management – Euro RSCG Marketing House oraz Call Center Poland S.A.  Za komunikację Public Relations odpowiada Sensors. Natomiast po stronie Klienta za kampanię odpowiada Mariusz Nycz – Communication Manager Volvo Auto Polska.

Materiały powiązane