Komunikaty prasowe

Znaczący wzrost zysku operacyjnego Volvo Cars w pierwszej połowie roku

Volvo Cars, producent samochodów premium, informuje o poważnym wzroście zysku operacyjnego. W pierwszej połowie roku 2017 na poziomie 6,8 mld SEK W porównaniu do 5,6 mld SEK w tym samym okresie roku ubiegłego. Zwiększył udział w rynku w Europie i uzyskał znaczący wzrost sprzedaży w Chinach. 

Przychody wzrosły do 91,1 mld SEK z poziomu 84,2 mld SEK za pierwsze 6 miesięcy roku 2016, zaś marża z zysku operacyjnego wzrosła do 6,8% z zeszłorocznych 6,6%, i to mimo że firma inwestuje poważne kwoty w samochody i technologie.

Sprzedaż za pierwszych 6 miesięcy roku wzrosła o 8,2% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, łącznie sprzedano 277 641 samochodów. Wzrost sprzedaży w pierwszej połowie roku oznacza, że Volvo Cars utrzymuje twardo kurs wzrostowy, notując 4. pod rząd rekordowy rok.

Raportujemy poważne zyski w tym samym czasie, w którym kontynuujemy inwestycje w naszą transformację – powiedział Håkan Samuelsson, prezydent i dyrektor generalny. Wciąż nabieramy jeszcze większego rozpędu.

W pierwszej połowie roku 2017 firma powiększyła udział w rynku EMEA dzięki poważnym wzrostom na kilku kluczowych rynkach. Sprzedaż w tym okresie wzrosła o 6,6%.

W regionie Azji i Pacyfiku, a szczególnie w Chinach, Volvo wyprzedziło tempo rozwoju rynku. Sprzedaż w tym regionie wzrosła o 22,6%, a w samych Chinach o 27,6%.

W USA Volvo Cars spodziewa się zanotować kolejny, 5. już rok stałego wzrostu po mocnej drugiej połowie roku. Dostawy w pierwszym kwartale dotknęły problemy z transportem, ale powrót do silnego wzrostu w drugim kwartale oraz rozpędzające się dostawy nowego SUV-a średniej klasy XC60 zapowiadają mocny finisz.

Globalnie spodziewamy się utrzymania tendencji wzrostowej zbudowanej w pierwszej połowie roku. Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny będziemy mogli donieść o rekordowym roku sprzedaży – powiedział pan Samuelsson.

Pod koniec tego roku Volvo Cars zaprezentuje zupełnie nowy model XC40, pierwszy model marki w szybko rozwijającym się segmencie małych SUV-ów premium, co dopełni ofertę firmy.

 

Materiały powiązane