Komunikaty prasowe

Znamy polskich finalistów Volvo World Golf Challenge

W trakcie finału Biznes Ligi, który odbył się na podwrocławskim polu golfowym wyłoniono zwycięzców turnieju. Najlepsi okazali się Urszula Hermanowska oraz Bogdan Bigus. To właśnie ta dwójka powalczy o możliwość gry z najlepszymi golfistami świata podczas finału Volvo World Golf Challenge, który odbędzie się w Szanghaju.

Golf to sport, który choć wciąż elitarny, trafia do coraz szerszej grupy odbiorców. O jego rosnącej popularności może świadczyć fakt, że podczas olimpiady w Rio de Janeiro w 2016 r. po raz pierwszy od 1904 r. wróci jako dyscyplina olimpijska. Volvo również ma swoje zasługi w szerzeniu tego szlachetnego sportu. Od 1988 r. szwedzka marka organizuje cykl Volvo World Golf Challenge, wcześniej funkcjonujący pod nazwą Volvo Masters Amateur, dzięki któremu golfiści-amatorzy mają możliwość zmierzenia się w turnieju z najlepszymi zawodnikami świata.

Do walki o udział w Volvo World Golf Challenge i reprezentowanie w turnieju Polski stanęło blisko 100 zawodników z całego kraju. Ostatecznie najlepsze wyniki w trakcie finału, który odbył się 9 i10 września na podwrocławskim polu Toya Glof & Country Club, uzyskali Urszula Hermanowska oraz Bogdan Bigus. W nagrodę powalczą oni o możliwość zagrania z zawodnikami ze światowej czołówki golfowej w trakcie światowego finału Volvo World Golf Challenge, który odbędzie się pod koniec kwietnia 2015 roku w Szanghaju.

Volvo World Golf Challenge to zawody dla amatorów. Co roku w niemal 40 krajach odbywają się eliminacje, z których wybierani są finaliści, którzy biorą udział w dwudniowym turnieju wyłaniającym 18 najlepszych graczy. To właśnie ci zawodnicy ostatecznie stają ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami świata podczas turnieju Volvo China Open, który będzie rozegrany w dniach 23-26 kwietnia 2015 roku.

Ubiegłoroczna edycja

Poprzedni finał amatorów golfa z całego świata miał miejsce w RPA, w okolicach Durbanu. Polskimi finalistami byli Beata Szmidt i Mariusz Krużyński, który awansował do czołowej 18. Miał on unikalną szansę zagrać w profesjonalnym turnieju golfowym w jednym flighcie z Charlem Schwartzlem i Gonzalem Fernández-Castaño. Po uwzględnieniu handicapu, Mariusz Krużyński kilka razy prowadził z mistrzami golfa należącymi do ścisłej czołówki. Teraz taka szansa stoi przed dwoma kolejnymi zawodnikami z Polski.

Materiały powiązane