Komunikaty prasowe

Zysk operacyjny Volvo Car Group za trzeci kwartał 2016 roku wzrósł o 62%

Zysk operacyjny Volvo Car Group, producenta samochodów segmentu premium, w trzecim kwartale 2016 roku wyniósł 2,067 miliarda SEK, w porównaniu do 1,276 miliarda SEK w tym samym okresie ubiegłego roku.  Dochód osiągnął poziom 41,1 miliarda SEK w porównaniu do 36,1 miliarda SEK w analogicznym okresie ubiegłego roku. Marża wzrosła z 3,5% do 5%.

Zysk operacyjny za dziewięć miesięcy osiągnął poziom 7,66 miliarda SEK. Wartość zysku pokazuje jak duży sukces odniósł szwedzki producent. W całym roku 2015 Volvo osiągnęło zysk operacyjny 6,6 miliarda SEK.

Patrząc na dziewięć miesięcy 2016 roku, mogę śmiało powiedzieć, że Volvo Cars czeka kolejny rekordowy rok, zarówno w aspekcie sprzedaży jak i zysku całej firmy. Powiedział Håkan Samuelsson prezes zarządu Volvo Cars.

Silna pozycja Volvo Cars w trzecim kwartale 2016 roku, to wynik dobrej sprzedaży obecnych modeli, a także niedawno wprowadzonej serii 90. Najlepiej sprzedającymi się modelami był legendarny już SUV XC60 (38,000 pojazdów) i V40 (23,000 aut). Nowe XC90 znalazło 22,000 nabywców. Sprzedaż XC90 przez dziewięć miesięcy osiągnęła poziom 66,000 samochodów.

Globalna sprzedaż w trzecim kwartale wzrosła o 7,8% (122,766 sprzedanych aut) w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży w Chinach i w USA wyniósł 20%.
Pełen raport sprzedaży i wyników finansowych znajduje się pod poniższym linkiem:

https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/download/199922

Rozwój Volvo to nie tylko wzrost sprzedaży i rentowności, to także wprowadzenie kolejnych, nowych linii modelowych.

W trzecim kwartale 2016 roku, klienci po raz pierwszy mogli nabyć każdy model z najwyższej serii 90. Sukces sprzedażowy nowego XC90 będzie również kontynuowany przez nowe S90 i V90.

Kolejnym znaczącym krokiem dla Volvo w trzecim kwartale tego roku, jest umacnianie pozycji lidera w systemach autonomicznej jazdy poprzez nawiązanie współpracy z Uberem i Autoliv.

Volvo Car to pierwszy na świecie producent samochodów, który nawiązał współpracę z Uberem.

To wspaniałe, że ze wszystkich producentów samochodów na świecie, Uber zdecydował się połączyć siły właśnie z Volvo – powiedział Powiedział Håkan Samuelsson

Drugą firmą, z którą Volvo nawiąże współpracę to szwedzki Autoliv. Firma zajmuje się rozwojem oprogramowania do systemów jazdy autonomicznej.

Volvo Cars nie tylko będzie producentem samochodów ale także producentem oprogramowania odpowiadając tym samym na technologiczne zmiany w świecie motoryzacji – powiedział Powiedział Håkan Samuelsson

Materiały powiązane